V Táboře se bojovalo o tituly

Pětice berounských atletů se vydala v neděli 11. dubna do Tábora bojovat o tituly mistrů České republiky v přespolním běhu.

V kategorii mladších žákyň se na svém prvním MČR představily hned dvě závodnice TJ Lokomotiva Beroun.  Lepší umístění se očekávalo od zkušenější Šárky Nademlejnské, ale ta doplatila na početné startovní pole (91 startujících), když krátce po startu v tlačenici upadla. Na klikatící se trati se dalo předbíhat jen obtížně a Šárka nakonec doběhla na dvacátém čtvrtém místě v čase 8:45. „Cítila jsem se před závodem dobře, ale hned po startu jsem spadla a když jsem se zvedla, byla jsem najednou úplně na konci. Snažila jsem se vrátit dopředu, ale musela jsem ostatní holky obíhat a pak už nebyly síly“, litovala po doběhu Šárka.

Její mladší oddílová kolegyně Veronika Jandurová se svého prvního startu na velké akci nezalekla, hned od startu se pohybovala kolem dvacátého místa, vydržela se silami až do konce a cílem proběhla jako dvacátá druhá v čase 8:40. „Běželo se mi dobře“, usmívala se.

Také pro mladšího žáka Jakuba Dolejše se jednalo o první velký start  a i on přes velkou nervozitu zvládl závod výborně. Dvoukilometrovou trať proběhl v čase 8:30 a dokončil na čtyřicátém šestém místě. S časem byl Jakub spokojený : „Běžel jsem rychleji než holky!“

Starší žákyně Bára Jedličková je už zkušenou atletkou a na trati to bylo znát. V průběhu tříkilometrové trati se pohybovala v čele závodu a mezi osmdesáti startujícími dokončila na jedenáctém místě časem 12:24.

Nejlepšího výsledku dosáhla dorostenka a letošní mistryně ČR v běhu na 3000m Tereza Placatková. Na stejně dlouhé trati, ale tentokrát v terénu sice na medaili nedosáhla, ale páté místo a čas 11:54  svědčí o velké kvalitě této nadějné běžkyně. „ Rovinatá trať sice vypadala jako snadná, ale běželo se hodně rychle a jak opakované přeběhy prudké terénní vlny tak ostré zatáčky, ve kterých jsme téměř zastavovaly, mi sebraly hodně sil“, uvedla Tereza po závodě.

Všem atletům, kteří mají stejně jako všichni sportovci v posledním roce opravdu těžké podmínky pro přípravu, k dosaženým výsledkům blahopřejeme.