MČR v přespolním běhu

Ve Slavkově se bojovalo o krosové tituly v mládežnických kategoriích

V sobotu 26. března se ve Slavkově u Brna konalo za krásného jarního  počasí  MČR v přespolním běhu mládeže. Tohoto mistrovství, které bývá tradičně hodně nabito, se zúčastnilo i sedm vytrvalců oddílu atletiky Lokomotivy Beroun.

Trať závodu byla umístěna do krásného prostředí zámeckého parku a rovinatý terén s jen malým převýšením umožnil závodníkům dosahovat výborných časů.

Jako první se představila kategorie mladších žákyň a v početném stošestičlenném  poli startujících doběhla v čase 7:57 na výborném 21. místě Barbora Vykysalá.

Stejná dvoukilometrová trať čekala i mladší žáky. Nejrychlejším z berounských atletů byl David Šilhák, který proběhl cílem jako dvacátý třetí v čase 7:36, za ním pak Jakub Dolejš jako třicátý čtvrtý v čase 7:45 a nejmladší z trojice Dan Činka jako čtyřicátý v čase 7:52. Chlapců startovalo celkem osmdesát dva.

Na žákyně už čekaly kilometrové okruhy tři a na start se postavilo celkem devadesát šest nejrychlejších běžkyň České republiky. Lepšího umístění z dvojice berounských děvčat dosáhla Anna Vykysalá, která proťala cílovou čáru jako čtyřicátá v čase 12:44. Její oddílové kolegyni Šárce Nademlejnské v závěru došly síly a skončila jako padesátá osmá s časem 13:02.

Posledním startujícím byl v kategorii starších žáků Jakub Jedlička, který se jako bývalý plavec začíná v atletickém prostředí teprve rozkoukávat a s terénními běhy nemá zatím moc zkušeností. Doběhl v čase 12:24 na šedesátém sedmém místě z celkem osmdesáti pěti startujících.

Všem zúčastněným berounským atletům blahopřejeme k dosaženým výsledkům.