KP staršího žactva v hale 22.1.2023

Na krajských přeborech žactva Středočeského kraje se v neděli 22. ledna v hale na Strahově představilo dvaadvacet berounských atletů. Bojovalo se nejen o medaile ale také o výkony, které by atletům otevřely cestu na MČR. Skvěle se dařilo především Štěpánu Mikulovi, který ve svých nových osobních rekordech na 60m (7,39s) a v dálce (598cm) obsadil dvakrát druhé místo a dal svým soupeřům hlasitě najevo, že s ním na šampionátu budou muset počítat. Výborné výkony předvedly i obě berounské koulařky, když Magdaléna Konopáčová vrhla kouli do vzdálenosti 11,87m a Asia Mascherucci 11,26m. Skončily na druhém, respektive čtvrtém místě. Těsně pod stupni vítězů zůstala Sára Achberger ve skoku dalekém, předvedla skok dlouhý 528 cm a na bronz jí chyběli pouhé tři centimetry. Nový osobní rekord si vytvořila i v běhu na 60m (8,15s) a i ona se může těšit na březnový šampionát. Dalším, kdo si na strahovském stadionu udělal radost, byl David Šilhák v běhu na 1500m. Zlepšil si osobní rekord o devět vteřin (4:52,52) a i on má šanci proklouznout na MČR žactva, které se koná o víkendu 4.-5. března v Ostravě. Všichni jmenovaní patří k velkým talentům berounské Lokomotivy, ale věříme, že se k nim brzy budou přidávat i další.