Atletické soutěže jsou v plném proudu

Atleti Lokomotivy Beroun mají stále napilno. Soutěže družstev dospělých mají svá základní kola už za sebou a jak muži tak ženy mají pro letošní rok splněno. Muži obsadili ve druhé lize sedmé místo a mají tak jistotu účasti v této soutěži i pro příští sezónu. Ženy závodily v soutěži o stupínek vyšší a jen těsně jim v konečném pořadí uniklo třetí místo. Při shodném bodovém součtu se Sokolem Petřín rozhodl větší počet prvních míst pro plzeňské. I čtvrté místo znamená pro Berounské tygřice pohodové setrvání ve druhé nejvyšší soutěži české atletiky.

Mládežnické soutěže družstev od přípravky po dorost a juniory stále probíhají.

V Plzni se o víkendu 28.-29. srpna konalo MČR  do  22 let a Beroun se zde tentokrát představil  pouze v běžeckých soutěžích na tratích 400m a delších. Kompletní sbírku medailí si odvezla děvčata z běžecké skupiny Luboše Dryáka. Bára Stýblová si doběhla pro zlato na trati 3000m př (10:39,69) a k tomu přidala páté místo na 1500m (4:37,56). Na trati 1500m bylo na spadnutí další zlato, ale v dramatickém finiši odsunula až na cílové čáře domácí Anna Suráková berounské Adélu Steinsovou na druhé (4:33,69) a Anitu Žákovou na třetí místo (4:34,66).

Na nejdelší trati 5000m si Bára Placatková doběhla v osobním rekordu 18:16,03 pro sedmé místo a následující den proběhla na míli  cílem jako třináctá (4:47,80). Její mladší sestra Tereza Placatková startovala pouze na trati 800m. Její čas z rozběhu 2:15,73 bohužel na finále nestačil a Tereza skončila na 11. místě.  Na stýplu se představila i Klára Stýblová, čas 12:14,17 stačil na desáté místo.

Na čtvrtce se konečně objevili i berounští muži, svěřenci Dalibora Kupky a Pavlíny Kupkové. Ondřej Škrland potvrdil své běžecké schopnosti, postoupil do finále a v něm obsadil páté místo v kvalitním čase 47,99s. Adam Sudek s časem 49,60s skončil na místě jedenáctém. Obě děvčata Kristýna Pacltová a Markéta Pavlišenová se srovnala ve výsledkové listině hned za sebou: patnáctá Pacltová v čase 59,08 a šestnáctá Pavlišenová 59,58 do finále nepostoupily.

Děvčata postavila i štafetu na 4x400m. Přestože ve složení  Žáková – Placatková T. – Steinsová – Stýblová B. zaběhla nový oddílový rekord 3:55,70, stačilo to v nabité konkurenci až na sedmé místo.