Atleti bronzoví

Nečekaného úspěchu se dočkalo družstvo starších žáků oddílu atletiky Lokomotivy Beroun, když v neděli 4. září ve finále Krajského přeboru družstev staršího žactva v Kolíně vybojovali třetí místo a postupují tak na Mistrovství Čech do Nového města nad Metují. K oporám týmu patřili Štěpán Mikula, který obsadil druhé místo ve skoku dalekém a třetí místo v běhu na 60m a Štěpán Sitek, který doběhl druhý v běhu na 300m a přidal body i v kratších sprintech na 60 a 150m. Hned v úvodu se postarali o vydatný příděl bodů v běhu na 1500m př Jakub Jedlička a Štěpán Piš a další důležité body přisypali i běžci na 800m Ondřej Pacner a na 1500m Matěj Vítek Šedivec. Ve vrzích dobře bodoval kladivář Filip Císař. Chlapcům hodně pomohl i hostující Marek Tesař, kterému se dařilo sbírat body ve skoku dalekém, ve vrhu koulí i v běhu na 100m př.

Starší děvčata, která stejně jako chlapci nastupovala jen ve velmi malém počtu závodnic, obsadila šesté místo. Nejvíce body přispěla všestranná Magdalena Konopáčová, která se prosadila ve všech svých disciplínách oštěp, disk a koule na předních místech. Běžkyně Tereza Pokorná doběhla na trati 800m druhá a skvěle zabodovaly při svém prvním startu na 1500m př Anna Vykysalá a Linda Rojíková. V těžké konkurenci braly body i Asia Mascherucci v kouli a Eliška Pašková v oštěpu a disku.