Úspěšné „Dvaadvacítky“

Do Ostravy se na MČR do 22 let probojovalo šest berounských atletů.

První se představila Anežka Voříšková na trati 400m. Do závodu vyrazila oproti svému zvyku velmi svižně a dlouho se držela ostatních závodnic.  Síly jí došly až v závěrečné rovince a s časem 60,68s obsadila konečné 18. místo.

Na trati 800m se se prezentovala v prvním rozběhu Anita Žáková a přestože mocně finišovala, doběhla nakonec třetí v čase 2:17,63s a musela tak čekat  na časy dalších dvou běhů. Již v druhém rozběhu však závodnice běžely rychleji a Anitu vystrnadily z nedělního finále. Dlouho se však z postupu neradovaly, neboť ve třetím rozběhu už holky upalovaly jako o život. V tomto běhu startovala i Johanka Šafránková. Její čas 2:18,52 znamenal sice dráhový osobák, ale na postup do finále zdaleka nestačil. Celkově skončila Anita na místě dvanáctém a Johanka šestnáctá.

Mezitím začala již Adéla Rozehnalová skákat tyčku. Dařilo se jí velmi dobře, porazila čtyři závodnice včetně Amálie Švábíkové, která nezaložila, a obsadila výkonem 319 cm výborné šesté místo.

V závěru soboty vystartovala Bára Stýblová na trať 3000 m př.. Přestože ji postihl na jedné z překážek nepěkný pád, dokázala se rychle zvednout a dostihnout čelo závodu. Ve finiši pak dosprintovala pro skvělou stříbrnou medaili za čas 10:54,73 s (těsně za osobákem).

V neděli již brzy ráno vyrazila Johanka ke svému druhému závodu – na trať 5000m.  Čelo závodu se rychle utrhlo a Johy se dlouho pohybovala kolem 8.-9. místa. Postupně však uvadala a do posledního kola vbíhala jako jedenáctá a nic nenasvědčovalo tomu, že by se ještě mohla zmátožit. Překvapivě však předvedla dlouhý dvěstěmetrový finiš, v němž postupně předbíhala jednu závodnici za druhou a v osobáku (o 44s)  18:37,51 doběhla jako šestá.

V poledne se vydal do boje i David Mittelbach. Přestože je teprve prvním rokem dorostenec, neváhal se postavit mezi daleko starší a zkušenější soupeře a v hodu oštěpem předvedl tři vyrovnané pokusy, z nichž nejdelší měřil 51,32 m a David tak obsadil 11. místo.

Potlučená Bára Stýblová se i s modrým kolenem rozhodla nastoupit ke svému druhému závodu, tentokrát na 1500m. Přestože bojovala ze všech sil a čas 4:39,30 rozhodně nelze považovat za špatný, na medaili to tentokrát nestačilo. Bára vyválčila pro Beroun již třetí šesté místo z tohoto mistrovství.

Děvčata dlouho váhala, zda přihlásit a nastoupit k závěrečné štafetě na 4x400m. Zdecimovaná Johy, která po pětce sotva chodila – potlučená a vyčerpaná Bára – ale natěšená Anita – a  smířená Anežka.

Holky nastoupily ve druhém běhu. Anežka dobře rozběhla a předávala Johy v těsném kontaktu, Johy podržela druhé místo a stejně tak i Bára. Pak Anita zuřivě vyrazila na svůj úsek a podařilo se jí smazat náskok slávistické štafety. V závěrečné rovince došlo k těsnému souboji a cílovou čáru proťala obě děvčata současně v čase 4:00,44. Až cílová fotografie potvrdila vítězství Slavie o jednu tisícinu a berounská štafeta tak doběhla na místě osmém.

Za předvedené výkony se berounská Lokomotiva rozhodně nemusí stydět. Byli jsme tam vidět a byli jsme i slyšet. Díky Báře nám to opět zacinkalo, k tomu tři šestá místa, jedno osmé, jedenácté, dvanácté, šestnácté a osmnácté místo.

Děkujeme a blahopřejeme !!!

Pár snímků z Ostravy naleznete ve Fotogalerii.