Ohlédnutí za víkendovém MČR 22

Tento víkend se za velmi chladného počasí konalo v Praze na stadionu ASK Slavia v Edenu mistrovství České republiky do 22 let. Lokotku zde reprezentovalo pět atletů.

Ambice na nejlepší umístění měla Bára Stýblová v běhu na 1500 m. Ve velmi pomalu rozběhnutém a takticky vedeném závodě se dlouho držela na špici ale v závěrečném finiši už jí nezbývaly síly a závod dokončila na sedmém místě v čase 4:46, 04.

Hned dva starty si naplánovala Johanka Šafránková. V sobotní osmistovce zaběhla svůj standart a s časem 2:19,79 skončila na 18. místě. Do nedělního stýplu se jí už valně nechtělo ale nakonec do toho přeci jen šla. Co ztrácela v běhu, to doháněla na skvěle překonávaném vodním příkopu a do cíle doběhla v čase 12:07,56 na osmém místě.

Po zranění a dlouhé pauze se do své bývalé formy zvolna vrací Anita Žáková. Svoji čtvrtku zaběhla za 59,52, což bohužel na postup do finále nestačilo. Bylo z toho desáté místo.

Na čtvrtce se představil i Jirka Sekyra. Jeho čas 52,05 byl s ohledem na předzávodní přípravu na golfovém hřišti velmi dobrý a stačil na osmnáctou pozici.

Mezi šestnáctku nejlepších v hodu kladivem se kvalifikovala i Káťa Majerová. Její výkon 30,90 byl poznamenán zdravotními problémy s kotníkem a znamenal patnácté místo.

Velkou šanci na start měla i Nikča Langhansová ve výšce, byla první náhradnicí a do závodu se bohužel nedostala. Je to škoda, protože výškařky skákaly tentokát opravdu hodně málo a při povedeném výkonu byla šance na dobré umístění.