O víkendu 25.-26. června se v Třinci konal „Gigant“, tedy Mistrovství republiky dorostu a juniorů v atletice.

Ze sedmičlenné berounské výpravy se nejlépe dařilo juniorce Johance Šafránkové, která skončila v běhu na 1500 m v čase 4:50,43s čtvrtá, když k medaili jí chyběly jen desetiny sekundy. A tak stejně jako při halovém MČR na ni zbyla jen „brambora“.V děsivém vedru, kdy teploty na třineckém stadionu dosahovaly až k 38 stupňům, pak nastoupila i k běhu na 800 m a jen těsně zůstala před branami finále, když její čas 2:22,38 s stačil jen na deváté místo.

Dorostenka Anita Žáková se v sobotním rozběhu na 400 m s přehledem kvalifikovala do nedělního finále, kde v čase 57,69 s doběhla na pátém místě.

Ke skoku o tyči nastoupila v sobotu vpodvečer i dorostenka Justýna Holubová. Soutěž však musela být po prudké bouřce přerušena a dokončena byla až v neděli po poledni. Justýna si vyrovnala výkonem 335 cm svůj osobní rekord a dosáhla na páté místo.

Spokojena se svými výkony byla i Kateřina Sunkovská, která v pekelných podmínkách sobotního odpoledne absolvovala jak kladivo tak oštěp. V oštěpu za hod v délce 37,35 m brala sedmé místo a v kladivu za 42,19 m místo dvanácté.

V neděli ráno již byly podmínky pro atletiku daleko milosrdnější. V lehkém dešti nastoupila na trať 3000 m juniorka Carmen Beshirová a přes lehký výron v kotníku doběhla na osmém místě v čase 11:13,52 s.

Do desátého místa se vešel i jediný mužský zástupce berounské atletiky dorostenec Jiří Sekyra, kterého v závodu značně limitovala naštípnutá lopatka. Přesto zaběhl na trati 400m vynikající čas 51,89s a jen těsně zaostal za svým osobním rekordem.

Trať 800 m si na vyhřátém stadionu užila i dorostenka Kristýna Prouzová. Její čas 2:28,14s stačil na 14. místo a do finále nepostoupila.