Na Gigantu to opět cinkalo !

Na MČR v atletice v kategorii dorostu a juniorů to o víkendu 23. - 24. června berounským atletům zacinkalo. V chladném a větrném počasí se v Praze na Dukle  šešli nejlepší atletí vě věku 16 až 19 let, aby bojovali o tituly mistrů České republiky.

Na toto vrcholné klání se z TJ Lokomotiva Beroun kvalifikovalo celkem dvanáct atletů. Nejúspěšnější členkou výpravy byla opět juniorka Bára Stýblová, která sice v těsných soubojích s vítkovickou Eliškou Surmovou dvakrát prohrála, ale přesto si odváží dvě stříbrné medaile na 1500m ( 4:32,08s) a 3000m (9:59,34s).

Neuvěřitelný posun předvedla ve skoku o tyči Adéla Rozehnalová, když posunula svůj osobní rekord o více než čtvrt metru a s výkonem 328 cm obsadila čtvrté místo.

Finálové pozice okupoval také dorostencec Ondřej Škrland na trati 110m př, který v rozběhu pokořil hranici 15s (14,99) a ve finále po kolizi se soupeřem obsadil celkové sedmé místo. Neztratil se ani na trati 200m, kdy opět v osobním rekordu 22,92s doběhl na celkové 10. pozici.

Dvojnásobné finále si mohla užít dorostenka Eliška Kordová, která se mezi nejlepších osm dostala jak na trati 800m (2:19,57s) , tak o pár hodin později i na čtvrtce (59,05). Pro nedělní finále si vybrala trať 400m, kde skončila na osmém místě.

V současnosti nejrychlejší dorostenka Lokomotivy Beroun Kateřina Dondová si mohla nečekaně sáhnout na finále v běhu na 100m. Nakonec jí k němu chyběla jediná setina (12,68s) a Kateřina tak skončila devátá. Osobní rekord si zaběhla na trati 200m, kde její čas 25,98s stačil na celkové čtrnácté místo.

K  dalším účastníkům patřili Klára Stýblová, která doběhla na desátém místě na trati 1500m (5:28,21) a na čtrnáctém na „trojce“ ( 11:36,19s), David Mittelbach, který v oštěpu bral za výkon 52,42m jedenácté místo, Anežka Voříšková byla také jedenáctá na 400 m (59,63s) a devatenáctá na 200m (26,27s) a Ondřej Hofmann neprošel do finále na 800m  s časem 2:02,51 (celková 13. pozice).

Smolné závody to byly pro juniorku Nikolu Langhansovou, která ve výšce zápasila s rozběhem a nepodařilo se jí zdolat základní výšku 153cm. A dorostenec Adam Sudek dokonce dvakrát pocítil na vlastní kůži kontakt s tartanem, když upadl na páté a pak sedmé překážce na trati 300m př a závod nedokončil.

Berounská Lokomotiva dokázala postavit i tři štafety: dorostenky v krátké štafetě na 4x100m neuspěly, když jim ve velmi dobře rozběhnutém závodě upadl při třetí předávce kolík. Vše si však děvčata vynahradila v nedělní dlouhé štafetě na 4x400m v kategorii junirek, kde čtveřice Eliška Kordová – Anita Žáková – Anežka Voříšková – Bára Stýblová získala za skvělý čas 3:58,61s stříbrnou medaili. Dorostenci ( Šabata- Hofmann-Sudek- Škrland) doběhli ve stejné disciplíně v čase 3:36,13s na devátém místě.