MČR žactva v atletice

V Břeclavi se o uplynulém víkendu 23. a 24. 9. 2017 konalo MČR žactva v atletice, na kterém berounskou Lokomotivu zastupovala pětice atletů.

Jedinou dívkou byla Anežka Voříšková, která usilovala v běhu na 300m o postup do finále. V chladném a deštivém počasí sice zaběhla čas daleko za svým osobním rekordem, ale ani ostatním běžkyním se nijak zvlášť nedařilo. Její čas byl sedmým nejrychlejším (43,15) a to na finále tentokrát nestačilo.

Ani Šimonu Marešovi se v hodu kladivem nepovedlo zopakovat své poslední výkony, za svým osobákem zaostal téměř o šest metrů a jeho výkon 33,80 stačil na čtrnácté místo.

Také Adam Sudek se větru, zimě a dešti marně snažil přiblížit se svému rekordu ve skoku vysokém (175cm) . Bojoval již se svou základní výškou 153 cm, kterou zdolal až na třetí pokus. Další postupnou výšku 158 cm sice překonal na první pokus, ale výše se již nedostal a obsadil tak konečnou dvanáctou příčku.

Velkým berounským želízkem v ohni byl mimořádně talentovaný Ondřej Škrland, který startoval hned ve dvou disciplínách. V běhu na 100 m př doběhl v čase 14.35 na celkovém desátém místě. V v běhu na 150m postoupil do finále a v něm v novém osobním rekordu 17,34 obsadil výborné páté místo.

Oštěpař David Mittelbach odjížděl do Břeclavi s přáním postoupit do finále. Hned prvním hodem (52,67) však překvapil své soupeře, když si o tři metry zlepšíl osobní rekord a usadil se na druhé příčce. Během soutěže klesl na místo třetí a držel je před dotírajícími soupeři. Před posledním hodem, když už měl medaili jistou, sáhl po jiném, tvrdším oštěpu. „Zkusíme Németha. Jestli udržíš techniku, tak to poletí“, rozhodl Davidům oštěpařský trenér Martin Prouza. A letělo. Oštěp doletěl do vzdálenosti 57,65m a znamenalo to v tu chvíli zlato. Ke slovu však ještě přišel poslední pokus dosud vedoucího závodníka Františka Doubka z Nové Paky, který dohodil oštěp za šedesátimetrovou hranici a první místo si vzal zpět. Pro Davida to znamenalo stříbro a zároveň nominaci do žákovské reprezentace na MU žactva příští sobotu v Chorvatsku.