MČR V KROSU 2016

Krosaři se na golfovém hřišti topili v bahně.

Poslední mistrovské tituly v atletice za rok 2016 se rozdávaly v sobotu 19.listopadu v Praze, kde se na golfovém hřišti v Motole konal šampionát v přespolním běhu. Počasí běžcům opravdu nepřálo, pršelo celý den a terén se rychle změnil v bahnitou oranici. Běžci v ní klouzali a padali především v ostrých zatáčkách i dlouhých sebězích a málokterý doběhl do cíle bez pádu.

Z berounského atletického oddílu se závodů zúčastnila početná výprava. V kategorii mladších žáků, které čekala trať dlouhá dva kilometry doběhl na 32. místě Michal Smetana (7:54) a na 51. místě Oliver Sobotka (8:30). V mladších žákyních reprezentovala berounskou atletiku Natálie Krubová, která na stejné trati zaběhla čas 8:27 a skončila na pěkném 27. místě.

Starší žáci běželi již tři kilometry a tady se nejlépe vedlo Vojtěchu Dryákovi, který doběhl na vynikajícím pátém místě (10:04) a na medaili mu chybělo pouhých šest sekund. Zopakoval tak svůj výkon z loňského roku. Ondřej Hofmann doběhl ve stejné kategorii jako 32. (7:54). Žákyně Anežka Petriláková v těžkém terénu závod nedokočila. Také dorostenky čekala tříkilometrová trať a na té se z berounských barev nejvíce dařilo Simoně Šamanové, která doklouzala do cíle na skvělém osmém místě (11:27). Za ní na místě třináctém doběhla Anita Žáková (12:06) a do třicítky se ještě vešla Klára Stýblová (12:43). Stříbro v kategorii dorostenek brala její sestra Bára Stýblová, odchovankyně berounské atletiky, která v současnosti obléká dres AC Tepo Kladno.

Mezi juniorkami se na trati dlouhé čtyři kilometry statečně prala Johanka Šafránková, která dorazila do cíle na krásném jedenáctém místě v čase 16:49.

Zatímco závodníci si dali doma horkou sprchu, oblečení i s botama hodili do pračky a v neděli si již mohli jít ve slunečném počasí zaklusat, tak golfové hřiště se bude ze sobotních závodů vzpamatovávat hodně dlouho.

FOTKY: marketbe.rajce.idnes.cz/MCR_v_krosu_2016/