Ligové závodnice přivítal na Děkance déšť

Zima, vítr a déšť – to rozhodně nejsou dobré podmínky pro atletiku. A právě takovým počasím přivítal pražský stadion Spartaku Praha 4 v neděli 15. května účastníky 1. kola 1. ligy mužů a žen.

Berounské atletky tak malém stadionu Na Děkance zahájily svoji čtvrtou sezónu v první lize s hlavním cílem, a to skončit v konečné tabulce osmi týmů nejhůře šesté a mít tak jistotu setrvání v soutěži i v dalším ročníku.

Děvčatům se podařilo vyrovnat se nejen s nevlídným, téměř listopadovým počasím ale i s výpadkem některých tradičních opor týmu, a se 115 body obsadila nakonec pátou příčku před družsty Sokola Plzeň-Petřín, AK Most a SKP Union Cheb. Na čtvrté místo VS Tábor ztatila Lokomotiva Beroun jen sedm bodů.

Mezi nejlepší bodařky patřila Adéla Hofmannová, která zvítězila v běhu na 1500 m a na 800m byla druhá a na společné konto přispěla 21,5 bodem. Na osmistovce zvítězila Alesia Viskotová a brala za to jedenáct bodů, do dalších svých plánovaných disciplín pak už pro zranění nenastoupila. Anita Žáková doběhla třetí v běhu na 400 m a podílela se na dobrém umístění obou štafet (4x100 i 4x400m), které obě skončily šesté. Anita získala pro družstvo 10,5 bodu. K dalším oporám patřila koulařka Bára Nováková (9b.), všestranná Petra Fairaislová (8b.), sprinterka Nikoleta Jíchová (7,25b.), diskařka Magda Holubová a tyčkařka a překážkářka Simona Šamanová (po 7 bodech).

Na dlouhé trati 5000m doběhla na pátém místě Tereza Dubská (6b) a hned za ní oddílová kolegyně Carmen Beshirová (5b.). Po pěti bodech přidaly i tyčkařka Justýna Holubová a překážkářka Nikola Dyrynková.

Druhé kolo ligy čeká atletky 28. května v Táboře, který si snad přichystá příznivější počasí a budou nás tak čekat i kvalitnější výkony.