krajské přebory v hale

O víkendu 11. a 12. ledna hostila přetlaková hala v Praze na Strahově  Krajské přebory Středočeského kraje v atletice.

V sobotu bojovali o medaile a tituly krajských přeborníků atleti v kategorii dorostu, juniorů a dospělých.

Z berounských zástupců si nejlépe vedla Bára Stýblová, která ovládla hned dvě disciplíny: trať 800m zaběhla ve vynikajícím čase 2:14,31 a zvítězila i na trati 400m také hodnotným výkonem 58,47s.  Velmi dobrým časem se zaskvěl  Adam Sudek na trati 400m, kterou prolétl za 50,41s a suverénně zvítězil. Další tituly krajských přeborníků získaly Adéla Kupková na 200m (26,36s), Nikola Langhansová ve výšce (156cm) a  Adéla Rozehnalová ve skoku o tyči (360 cm).  Stříbrné a bronzové  medaile vybojovali Eliška Kordová  (200m, 26,68s), Ondřej Hofmann (1500m, 4:14,64s), Johanka Šafránková (1500m, 4:55,36s), Matěj Šabata (400m, 52,77s), Natálie Krubová (tyč, 300 cm), Vendula Hněvkovská (trojskok, 10,68m), Vojtěch Dryák (3000m, 9:13,80), Eliška Sudková (400m, 63,92s) a Stella Sobotková (3000m chůze, 17:44,00).

V neděli pokračovaly přebory kategorií staršího žactva.

Jediný titul krajského přeborníka pro berounské barvy vybojoval Václav Bok, který zvítězil ve skoku dalekém výkonem 553 cm. Na stupně vítězů ho chtěl doprovodit  Petr Jordán, ale jeho výkon 533 cm stačil jen na bramborovou medaili. S tou se musela spokojit i Nikola Vrbová, která ve vrhu koulí skončila na nepopulárním čtvrtém místě (9,47m).

Stříbro si však ze Strahova  odvezla Barbora Jedličková, která na trati 1500m zaběhla dobrý čas 5:18,84.

Seriál krajských přeborů zakončí 1. února kategorie mladšího žactva. Pak už se rozběhnou halová mistrovství České republiky. Prvním z nich bude 9. února MČR ve vícebojích a chůzi, následovat bude Gigant (dorost a junioři), týden poté dospělí a halová mistrovství zakončí na přelomu února a března žactvo.