Holubová opět zlatá! Kordová bronz!

Berounským atletkám to na MČR zacinkalo!

O víkendu 19. a 20. září se  na stadionu ASK Slavia Praha konalo Mistrovství České republiky žactva v atletice. TJ Lokomotiva Beroun vyslala na tento vrchol sezóny historicky nejpočetnjší výpravu, když se v individuálních disciplínách kvalifikovalo celkem 10 jejích členů.

Nejtěžší roli měla tyčkařka Justýna Holubová, která obhajovala zlato z halového mistrovství z března tohoto roku. V nabité konkurenci, kdy deset tyčkařek překonalo laťku ve výšce 300 cm, se boj o zlato zúžil na na nervydrásající souboj  mezi berounskou Holubovou a  zlínskou Terezou  Kašpárkovou. Obě děvčata nakonec překonala laťku ve výšce 325 cm a o zlatě rozhodl lepší zápis Holubové. Justýna si tak zároveň zajistila nominaci na tradiční Mezistátní utkání (Česko – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko - Slovensko) žáků a žákyň 26.9. v Břeclavi.

Svoji první medaili na MČR konečně získala i sprinterka Eliška Kordová, která se  v obou svých dispiplínách (běh na 150 a 300 m) probojovala do finále. Vzhledem k časovému pořadu a těsnému sledu obou finálových běhů se musela rozhodnout pro jednu z tratí. Vybrala si tu delší a udělala dobře, neboť si v dramatickém finiši doběhla bronz. Po dvou bramborových medailích z MČR to Elišce konečně zacinkalo.

Velkou smůlu měla Anita Žáková, která také startovala ve dvou disciplínách (300 a 800 m) a vždy skončila těsně za branami finále.

Svůj životní výkon předvedla na trati 1500 m  Kristýna Prouzová. Osobní rekord si zlepšila o 5 s a stlačila tak svůj čas poprvé pod pět minut. V  nebývale těžké konkurenci, kdy se devět mílařek dostalo pod pětiminutovou hranici, si doběhla pro skvělé sedmé místo.

Obtížnost překážkové trati si na vlastní kůži -  a to doslova - ověřila Kateřina Handlová. Při svém prvním startu na MČR  nezvládla na trati 200 m př. přeběh deváté překážky a upadla. Závod statečně dokončila ale její odřeniny se budou hojit ještě dlouho. Na překážky však rozhodně nezanevřela !

Berounský oddíl postavil i jednu krátkou chlapeckou štafetu (4 x 60 m) a dívčí i chlapeckou štafetu dlouhou (4 x 300m).  Nejlépe se vedlo dívčí štafetě ve složení  Žáková-Sobotková-Prouzová-Kordová, která skončila desátá. Chlapcům se lépe dařilo na trati 4 x 60, kde jen těsně nepokořili hranici 30 s a skončili 14.