GIGANT – den první

V sobotu se ve Stromovce na MČR dorostu a juniorů představilo hned osm berounských atletů.

Vše začal Adam Sudek na 60 m př. a tajně jsme doufali ve finále. Adamovi však překážky opravdu občas překážejí a po kolizi na 4. a 5. překážce doklopýtal do cíle v čase 8,71, a to stačilo na celkové 16. místo. Bez těch kolizí by to na finále určitě bylo.

A když už tak už: na 400 si to hodlal vše vynahradit a běžel skvěle. Ještě pár metrů před cílem byl ve vedoucí pozici, která mu zaručovala finále a pak bum – v tlačenici tří finišujících borců to byl právě Adam, který se dokutálel mimo dráhu mezi kabely a rozhodčí … Takže DNF.

Na hladké šedesátce se představila dorostenka Káťa Dondová a splnila si tajné přání. Zaběhla si osobák 7,85 a postoupila do odpoledního finále. Tak se jí tam líbilo, že se jí vůbec nechtělo z bloků,  tak trochu si ustlala na startu a v čase 7, 87s doběhla na osmém místě.

Šedesátku si dala na rozjezd i juniorka Áďa Kupková, zaběhla si své sezónní maximum 8,12 a skončila na 16. místě.

Na čtvrtce velmi dobře zaběhla Anežka Voříšková – za čas 60,27 brala celkové deváté místo.

Na čtvrtku se jako náhradník protlačil i dorostenec Matěj Šabata, dal si osobák 54,04 a celkově skončil 18.

Rozběh na půlku absolvovala juniorka Anita Žáková. Naštěstí nenávázala na unavený výkon z minulého týdne v Ostravě, s přehledem si pohlídala první příčku (2:22,36) a postoupila do nedělního finále.

Vojta Dryák si v poslední sobotní běžecké disciplíně 3000m juniorů zaběhl skvělý osobák 8:51,79. Bohužel se zlepšili i soupeři a Vojta tak skončil na šestém místě.

Nejlepšího umístění dosáhla v sobotu  Áďa Rozehnalová, která  předvedla na tyčce velmi statečný výkon, když v horečce dokázala překonat laťku ve výšcet 338 cm . Brala tak bramborovou medaili. Na MČR už podruhé ..  No, brambory jsou letos drahý, tak ono to taky není k zahození.