Gigant 2020

V ostravské aréně ve Vítkovicích proběhlo o víkendu 5.-6. září MČR v atletice v kategorii dorostu a juniorů. Berounská Lokomotiva vyslala do severomoravské metropole početnou výpravu patnácti sportovců, kterým se podařilo kvalifikovat se na vrchol letošní sezóny. V obrovské konkurenci předvedli atleti z Berouna výborné výkony, padaly osobní i oddílové rekordy a zacinkala i medaile.

O tu se postaral junior Ondřej Škrland v běhu na 400m, když ho od  zlata  dělilo pouhých pět setin a přišel o ně až na cílové pásce. S časem 47,67 s patří mezi elitní české čtvrtkaře.

Do finále na 400 m ho doprovodil i jeho oddílový kolega Adam Sudek, který v novém osobním rekordu 49,23 obsadil páté místo.

Na čtvrtce startovaly i dvě berounské juniorky. Eliška Kordová skončila těsně před branami finále, když doběhla devátá v čase 58,27 s.  Ale Anežka Voříšková do finále postoupila  a to dokonce s druhým nejlepším časem, když v rozběhu posunula své osobní maximum o více než jednu vteřinu (57,07 s). Ve finálovém běhu stlačila svůj čas o další setiny (47,01 s), ale v těsném doběhu to stačilo  až na páté místo.

Nezklamaly ani tyčkařky, juniorka Adéla Rozehnalová brala za výkon 340 cm čtvrté místo a dorostenka Natálie Krubová za 310 cm místo šesté.  Další čtvrté místo přidala ve skoku vysokém Kristýna Pacltová (162 cm). Oštěpař David Mittelbach bral za výkon 56,90 m páté místo a stejně tak i Stella Sobotková v chůzi na 10 km (61:01,68).

Zkušený Ondřej Hofmann si na trati 1500m doběhl pro osobní rekord  4:10,86 s a skončil devátý.

Svůj křest na mistrovství republiky si odbyly juniorka Eliška Sudková, která si na trati 400 m př  udělala radost osobním rekordem 67,46 s, dorostenka Kristýna Mlejnková hned ve dvou disciplínách 400 a 800m a  Šárka Hněvkovská v chůzi na trati 5000 m.  Své nejlepší umístění zaznamenala na trati 100m př juniorka Adéla Kupková, která v čase 15,21 s doběhla desátá.

Dobře si vedly i obě dívčí štafety. Štafeta na 4x100m v náhradním složení Kordová-Voříšková-Mlejnková-Pacltová doběhla v čase 49,01 s na sedmém místě a na trati 4x400m skončila děvčata Kordová-Sudková- Mlejnková-Voříšková na místě čtvrtém (3:58,63 s).

Pro berounskou Lokomotivu to bylo velmi podařené mistrovstvé a to nejen počtem účastníků, ale především kvalitou předvedených výkonů, když jedenáct z patnácti účastníků skončilo do desátého místa. Což je to velký příslib do budoucna.