Dva mistrovské tituly pro Beroun!

V sobotu 4. srpna se v Bělé pod Pradědem uskutečnilo MČR v běhu do vrchu. Cíl se nacházel ve výši 1351 m nad mořem na vrchu Šerák a závodníci mládežnických kategorií museli zdolat na trati dlouhé 6,2 km celkové převýšení 660 m. S touto náročnou tratí si skvěle poradili oba berounští zástupci. Juniorka Bára Stýblová doběhla do cíle jako první v čase 39:12 a druhé Anežce Ševčíkové z Klášterce nad Ohří nadělila více než půl minuty (39:47). Třetí skončila Silvie Štiglerová z Vítkovic (40:13).

V kategorii juniorů startoval druhý berounský atlet, věkem ještě dorostenec, Vojtěch Dryák.  Ten se poměrně nečekaně prosadil v silné konkurenci domácí vrchařské špičky a v čase 33:41 zvítězil. Druhý Jan Havlena z Brna zaostal o 8s (33:49) a čekobudějovický Matyáš Jánský doběhl v čase 34:27 na třetím místě.

Běh na Šerák byl zároveň kvalifikací na MS v běhu do vrchu, které se koná v polovině září v Andoře. Bára Stýblová a Vojtěch Dryák si tak z Jeseníků odvezli nejen mistrovské tituly ale i nominaci do Andory.

Blahopřejeme.