Bramborová medaile z MČR žactva

O víkendu 3. a 4. března se krom halového mistrovství světa v Birminghamu konalo také domácí mistrovství České republiky žactva. Berounská atletika vyslala do krásné haly v Ostravě nepočetnou skupinku avšak velmi kvalitních závodníků.

Prvním, kdo nastoupil k finálovým bojům, byl Šimon Mareš, který je svěřencem Jiřího Kovandy. Šimon nastoupil ve vrhu koulí, kde bojoval spíše než se soupeři se svým vlastním zdravím. Po prodělané nemoci se tak musel spokojit s výkonem 11.77 m a patnáctým místem.

Dalším chlapeckým zástupcem berounského oddílu byl Matěj Šabata. Sprinter trénující pod vedením Luboše Dryáka se statečně pral na trati 300 m a vybojoval konečné deváté místo časem 38,95 s. Tímto výkonem se mu povedlo vylepšit svůj osobní rekord stejně jako rekord oddílu, což svědčí o správně načasované formě.

Poslední disciplínou, kde mělo naše družstvo zastoupení, byl skok o tyči žákyň. Na mistrovství se nominovaly hned dvě závodnice: Natálie Krubová a Kristýna Hrnčířová. Obě svěřenkyně Martina Prouzy ukázaly, že se v Berouně tyčkařkám daří. Natálii Krubovou atmosféra mistrovského závodu vybudila natolik, že posunula své osobní maximum již na 3 metry a díky němu dokázala vybojovat skvělé čtvrté místo. O bronzovou medaili ji navíc připravil pouze jeden pokus navíc, který musela oproti své soupeřce absolvovat na výšce 290 cm. I tak se jedná o obrovský úspěch této atletky. Již zmíněná Kristýna Hrnčířová nastoupila do závodu spíš kvůli sbírání zkušeností, neboť ji limitovalo bolavé rameno. I se zdravotními problémy však dokázala zdolat laťku ve výšce 250 cm a obsadila tak dělené třinácté místo.

Berounská výprava na MČR žactva patřila spíše k těm skromnějším. Ani tak se však v nabité konkurenci neztratila a vzorně reprezentovala jak oddíl tak město Beroun.