Berounští atleti se probojovali do 2 ligy !!

Velký den pro berounskou atletiku se odehrál v sobotu 22. září ve Stříbře. Konala se zde baráž o postup do 2. ligy a berounští muži uspěli !! Závodu se zúčastnilo celkem deset družstev a umístění na prvních čtyřech příčkách znamenalo postup do vyšší soutěže.

Družstvo mužů ve druhé lize působilo do roku 2011, ale od roku 2012 se pohybovalo jen v nižší soutěži  - v Krajském přeboru družstev. Již v minulém roce se berounsští pokoušeli v baráži proniknout do druhé ligy, ale ve stejném termínu probíhalo i MČR žactva a tým mužů tím byl značně oslaben. První pokus tedy nevyšel, ale o rok později se to již povedlo.

TJ Lokomotiva Beroun se v průběhu soutěže dlouho pohybovala na třetím místě, pak však klesla na místo čtvrté a odrážela nápor družstva AC Rumburk, které  útočilo z páté a tedy již nepostupové příčky.  Konečné součty však vyzněly jednoznačně ve prospěch Berouna, který nasbíral celkem 134,5 bodu, zatímco Rumburk pouhých 92,5 bodu. Dalšími postupujícími se stalo AC Tepo Kladno, AC TJ Jičín a SC Radotín Praha

Kromě samotného postupu je potěšující  především fakt, že na výsledku Berouna se výrazně podíleli mladí atleti. Dorostenec Ondřej Škrland zvítězil v obou svých disciplínách na 100 i 200 m a připsal si 22 bodů. Přispěli i  další dorostenci, když  Josef Kuník přidal 17 bodů a  Adam Sudek bodů 12. Muže zastupoval především Matěj Čaščevoj, který zaznamenal 18 bodů.

Druhá liga není žádnou procházkou růžovým sadem a berounští muži budou muset napnout všechny síly, aby se v této soutěži udrželi. Vždyť v baráži nastoupilo pouhých šestnáct atletů, přestože jich na soupisce mohlo být 24. Bohužel, s  nedostatkem mužů se berounská atletika potýká dlouhodobě. Již od kategorií mladšího žactva je soupiska děvčat většinou zaplněná, zatímco soupiska chlapců bývá značně prořídlá. A přestože berounský oddíl dokáže vyprodukovat skvělé atlety jak v kategorii žen tak mužů, tak v soutěži družstev mají děvčata díky své početní převaze větší úspěchy. Ženy se pohybují již řadu let v první lize, úspěchy slaví i dívčí dorostenecká či juniorská družstva.  V pátek budou berounské juniorky bojovat ve finále ČR s takovými velikány, jako jsou Slavia Praha, USK Praha či Olymp Brno. Berounští dorostenci si o něčem takovém zatím mohou nechat jen zdát. Ale postup do druhé ligy bezesporu znamená, že se blýská i v kategorii mužů na lepší časy.