Berounský atletický víkend

O víkendu 11.-13. září bylo na berounském stadionu opravdu nabito. V pátek se na stadion sjelo celkem 26 družstev atletických přípravek. A nejmladším berounským atletům se v letošní sezóně nesmírně daří. I ve třetím kole soutěže porazili všechny své soupeře a do krajského finále, které bude 27. září hostit opět Beroun, postupují jako velcí favoriti na přední umístění.

V sobotu pak ty nejmenší vystřídalo starší žactvo, které už si to rozdávalo o medaile. Do finále se z Lokomotivy Beroun probojovaly jen starší žákyně, které obsadily celkové deváté místo. Byl však překonán jeden skutečně letitý rekord ve vrhu koulí, který od roku 1983 držela Alice Matějková. Nikola Vrbová  se zapsala do tabulek 10,90m. Výborný výkon předvedla také Bára Jedličková v běhu na 1500m př, když s přehledem zvítězila v čase 5:30,68 a také ona pokořila dosavadní rekord oddílu.

V neděli pak maraton závodů na berounském stadionu pokračoval finálovým kláním mladšího žactva. Chlapci obsadili šesté místo a časem 32,29s stanovili nový rekord ve štafetě na 4x60m. Dívky skončily osmé a i ony se zásluhou Magdaleny Konopáčové mohou chlubit rekordem, a to v hodu oštěpem za výkon 28,14m.

Atletické sezóna se zvolna chýlí ke konci. Starší atlety ještě čeká MČR do 22 let 19.-20. září v Jablonci a o týden později bude družstvo juniorek bojovat v Praze na Slavii o medaile na Mistrovství Čech.