Berounské barvy na Evropských hrách mládeže v Brně

Ve dnech 5. až 7. září se v Brně konal již 11. ročník Evropských atletických her mládeže. Na jednu z největších akcí, která se pro mladé atlety ve věku od 10 do 15 let v Evropě vůbec koná, se sjelo na 1500 mladých sportovců z patnácti evropských zemí. Konkurence je obrovská, v běžeckých disciplínách se v každé kategorii sejde přes sto závodníků. Skok daleký se například skáče na čtyřech doskočištích současně a a soutěže probíhají bez přestávky po celé dva dny. Stejně tak hektické jsou i běžecké disiplíny.

Berounská Lokomotiva jezdí na tuto akci již od jejího počátku a mladí atleti si odtud vždy přivezli nějaké medaile. S neustále se zvyšující konkurencí je stále těžší se na stupně vítězů probojovat a letos se to podařilo jen Anežce Voříškové v běhu na 300m, která za čas 42,89 brala stříbro. Dařilo se jí i v běhu na 60m, kde ve finále B doběhla třetí a obsadila tak s časem 8,26 celkové jedenácté místo. Do finále A na 60 m se dostal Ondřej Škrland a s časem 7,69 skončil šestý. Šestých míst nasbírali berounští více, když hned dvě bral David Mittelbach za hod oštěpem (41,02 m) a vrh koulí (9,14m) a jedno Petra Kliková ve výšce (148 cm). Eliška Sudková překonala laťku ve výšce 147 cm a skončila sedmá. Do desítky se vešel i její bratr Adam Sudek za skok daleký (502 cm). Nejstarší dálkaři měli velkou smůlu, neboť na ně zbylo doskočiště orientované proti větru a při úterní větrné smršti zaostávali za svými osobními rekordy v průměru o jeden metr. A o tom, kdo postoupí do finále, rozhodovalo spíše štěstí než skutečná výkonnost. Adéle Kupkové tak uniklo finále o jedno místo, za skok dlouhý 457 cm skončila devátá.

Pro většinu atletů to však byl skvělý zážitek a především cenná zkušenost, kterou někteří z nich určitě zúročí ve své další sportovní kariéře.