Berounské atletky si z Hradce vezou stříbro !

V Hradci Králové se v sobotu 15. září konalo Mistrovství Čech  družstev juniorů a juniorek.  Na toto mistrovství se kvalifikovalo kromě berounských atletek, které ovládly Přebor Středočeského kraje,  i dalších 12 týmů , většinou vítězů krajských přeborů.

Berounské atletky odjížděly do Hradce s jasným cílem – probojovat se do celostátního finále, stejně jako se to před dvěma lety povedlo dorostenkám.  Děvčatům se dařilo již od prvních disciplín. Zcela ovládla dlouhé běhy od 800m po 3000m, kde jasně dominovaly Anna Perglerová , Bára Placatková a Veronika Novotná. Na stýplu se dobře zapsaly Kristýna Prouzová a Klára Stýblová.

Nečekaně se dařilo díky Kateřině Dondové i na sprinterských tratích.. Ve skoku o tyči  bral Beroun zásluhou Adély Rozehnalové a Natálie Krubové patnáct bodů. Děvčata se dostala do finálové osmičky v trojskoku, hodu kladivem i diskem, dařilo se ve výšce i na trati 400 m př. 

Heroický výkon podala Anita Žáková, která si zapsala pět startů a sama přispěla na společné konto 27 body.

Berounské juniorky zvítězily v obou štafetách na 4x100 i 4x400 m a do poslední chvíle bojovaly s pražskou Slavií o první místo. Nasbíraly neuvěřitělných 200,5 bodů a nakonec obsadily druhé místo, když za vítěznou Slavií Praha (210,5) zaostaly o pouhých10 bodů. Na třetím místě skončil s velkým odstupem další pražský oddíl USK  (161,5 bodu).

Za dva týdny 29. září čeká děvčata v Praze na Slavii velké finále, kam kromě prvních třech týmů postoupila i čtvrtá AK Škoda Plzeň a AC Vysoké Mýto. Finálovou osmičku doplní tři nejlepší týmy z Moravy.

Přejeme hodně štěstí !