Beroun přivezl z Gigantů zlato!!

Zlatá Simona Šamanová !!!

Na MČR dorostu a juniorů v halové atletice, které o víkendu 18. a 19. února hostila nová ostravská hala, se atletům Lokomotivy Beroun dařilo. Na tento vrchol halové sezóny se kvalifikovalo celkem osm berounských závodníků.

Svoji raketově rostoucí výkonnost potvrdila dorostenka Simona Šamanová, která do Ostravy odjížděla jako favoritka na trať 3000 m. Po taktické stránce zvládla pomalu rozběhnutý závod skvěle, střídala tempa a postupně setřásala svoje soupeřky. V posledním kole pak všem ukázala záda a doběhla si v čase 10:37,38 pro zlatou medaili.

Druhý den nastoupila i na start patnáctistovky a v závodě, který byl naopak nesmírně rychlý, si časem 4:45,68 zlepšila svůj osobní rekord o devět vteřin. Přesto stačil až na šesté místo, i když v závěru berounská závodnice mohutně dotahovala.

Kombinaci tratí 3000 a 1500 m si zvolila i stálice berounské atletiky juniorka Bára Stýblová. Ta ale bojovala s virózou a na medailová umístění tentokrát nedosáhla. Na trojce doběhla čtvrtá za čas 10:20,15 a na poloviční trati s časem 4:51,61 skončila pátá. Třetím berounským vytrvalcem, který se nebál královské kombinace 3000 a 1500 m byl dorostenec Vojtěch Dryák. V těžké konkurenci doběhl na trojce pátý v čase 9:12,23 a na patnáctce osmý v čase 4:20,90.

Pro ni nezvyklou trať 800 m si na MČR poprvé odzoušela sprinterka Eliška Kordová. Ta doplatila na svoji nezkušenost s během v chumlu, který je zvláště v hale často otázkou ostrých loktů a odvahy. Ve svém rozběhu doběhla v čase 2:25,64 čtvrtá, celkově skončila devátá a těsně tak nepostoupila do osmičlenného finále.

Smůlu měl i dorostenec Jiří Sekyra na trati 400 m, na které bývá v hale rozhodujícím faktorem pozice běžce po seběhu. Nepodařilo se mu prodrat se do popředí a do druhého kola vbíhal jako poslední. Pak sice jednoho ze soupěřů předběhl a za druhým zaostal jen o jednu setinu vteřiny, ale jeho výsledný čas 52,64 s stačil v celkovém pořadí jen na desáté místo. A to na finále nestačilo.

Zkušenosti s vrcholnou atletikou přijely do Ostravy sbírat dorostenky Klára Stýblová, která na trati 3000 m skončila s časem 12:02,41 s na třináctém místě a trojskokanka Kristýna Klimentová, která bojovala s nervozitou a tím i s technikou této nelehké disciplíny. Založila až posledním třetím pokusem a výkon 9,74 m, který byl daleko za jejím osobákem, stačil jen na sedmnácté místo.

Nejsmutnější byl asi půlkař dorostenec Ondřej Hofmann, který hned po startu lehce vyšlápl z dráhy a po doběhu byl diskvalifikován.

Na letním mistrovství by již berounskou výpravu mohly doplnit v současnosti zraněné dorostenky čtvrtkařka Anita Žáková, stýplařka Kristýna Prouzová či tyčkařka Justýna Holubová, která se chce ale více soutředit na trojskok a skok daleký. Také kladivářka a oštěpařka Kateřina Sunkovská si musí počkat až na dráhovou sezónu. K výpravě se přidají i úspěšné chodkyně Stella Sobotková a Kateřina Handlová. V červnu by pak do Jablonce mohla z Berouna vyrazit opravdu velká a silná skupina.