Bára Stýblová má další titul Mistryně České republiky

V tradičním závodě Praha Běchovice, který je zároveň Mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km, opět zazářila berounská závodnice Bára Stýblová a přidala tak ke svému vítězství z dubna tohoto roku, kdy v kategorii juniorek ovládla desítku na dráze, i zlato ze „silnice“.

Na obhajobu titulu to však dlouho nevypadalo. Ještě dva kilometry před cílem vedla s velkým náskokem vítkovická Silvie Štiglerová a trojice pronásledovatelek Stýblová, Prokešová a Pulgretová na ni ztrázela více než půl minuty. Stýblová však dokázala stupňovat tempo, odpoutala se od Prokešové i Pulgretové a postupně stahovala náskok Štiglerové, které docházely síly. Cílovou pásku proťala Stýblová jako první v čase 39:00, vyčerpaná Štiglerová doběhla se ztrátou osmi sekund (39:08) na místě druhém a a bronz vybojovala závodnice Olympu Brno Alice Prokešová v čase 39:25.

Berounskou atletiku skvěle reprezentoval i dorostenec Vojtěch Dryák, který zaběhl výborný čas 34:46 a v kategorii juniorů obsadil čtvrté místo, když na bronzovou medaili ztratil pouhých devět vteřin.