Atletické soutěže se rozběhly

Jako první zahájili svoji soutěž družstev mladí atleti berounské Lokomotivy. Ke svému prvnímu kolu krajského přeboru družstev mladšího žactva nastoupili již 29. května v Kladně. A hned na úvod je čekal těžký závod, když s minimálním tréninkem absolvoval každý ze závodníků celý pětiboj,včetně obtížné disciplíny 60m překážek. Naštěstí všichni absolvovali překážky bez zraněa všichni pětiboj dokončili. Berounská děvčata obsadila mezi 16 týmy páté místo a chlapci byli mezi 15 týmy dokonce třetí.

 

O týden později, 5. června vstoupili ve Slaném do soutěže také družstva staršího žactva. Těm se už tolik nedařilo, když kluci obsadili až osmé místo mezi jedenácti týmy. Děvčata na tom byla lépe, umístila se na místě šestém, tedy uprostřed dvanáctičlenného startovního pole.

 

Následující den v sobotu 6. června bojovala ve Vlašimi o body a také o případný postup na podzimní MČR družstva juniorů a dorostu. Berounská Lokomotiva postavila stejně jako v loňském roce pouze družstva juniorů a juniorek. Děvčatům se podařilo vybojovat druhé místo a mají tak otevřenou cestu k případným podzimním bojům. Chlapci skončili s malým odstupem čtvrtí.

 

V neděli 7. června se mezi jednadvaceti týmy prosadili i ti nejmenší z kategorie přípravek. Áčková družstvo obsadilo místo třetí a družstvo B místo osmé.

 

Do konce června budou mít atleti hodně napilno, neboť musí stihnout nejenom druhá kola soutěží družstev ale i krajské přebory jednotlivců.

 

Ligové soutěže dospělých byly zkráceny ze čtyř jen na tři kola a byly posunuty do prázdninových termínů.