3. kolo 1. ligy Žen v Berouně

V neděli 14. 6. se uskutečnilo 3. Kolo 1. Ligy žen v Berouně na nově zrekonstruovaném stadionu TJ Lokomotiva Beroun, o.s.  Tento závod byl velkou premiérou, jak pro domácí závodnice z Berouna, tak také pro samotné město Beroun, které poprvé v historii hostilo soutěž na této úrovni.         

Z počátku byla v týmu Lokotky cítit značná nervozita z domácího prostředí, ale na druhé straně také velké natěšení poprat se o každý důležitý bod v soutěži. To se nám povedlo hned z úvodu závodu v již, pro nás, tradičně bodované disciplíně ve skoku o tyči, kde nezklamala ani jedna z berounských tyčkařek a celkem jsme si hned ze začátku připsali 18,5 bodu.

Ač jsme v dřívějších sezonách neměli dobře obsazené sprinterské disciplíny a hned v úvodu jsme díky tomu začali na ostatní družstva bodově ztrácet, v této sezóně jsme si v těchto disciplínách mile zvykli na nová želízka v ohni a i v Berouně bodovali zásluhou Elišky Kordové na 100 m a Alesii Viskotové a Anitě Žákové na 400m.

 Pokud budeme mluvit o želízkách v ohni, nesmíme opomenout na naši téměř domácí posilu Adélu Hofmannovou, která nyní studuje na univerzitě v Salt Lake city v USA, a která přiletěla přes velkou louži proto, aby si mohla zazávodit na svém domácím stadionu, kde se ještě za doby škváry učila svým prvním mílařským krokům.  Adéla vyběhla spolu s Alesii Viskotovou na 800m, 1500m a 4x 400m a přinesla nám tím důležité body v soutěži.

V tomto kole se tak staly nejlepšími bodařkami, ve své podstatě dvě rivalky na stejné trati, Alesie Viskotová 25 bodů (800,400,4x400), Adéla Hofmannová 19 bodů (800, 1500, 4x400) a naše hvězdná starší žákyně Justýna Holubová 9,5 bodu (Skok o tyči, trojskok).

Vzhledem k seskupení družstev v A skupině 1. Ligy žen, se Beroun stal téměř středovým bodem s velmi dobrým dojezdem pro všechny týmy. Díky tomu, byly téměř veškeré disciplíny plně obsazeny. TJ Lokomotiva Beroun bodovala ve 14 z celkových 18 disciplín, které byly na pořadu dne, a v těchto 14 disciplínách bodovalo 17 z 23 berounských holek. Tyto čísla samy o sobě hovoří o tom, že každá závodnice je důležitým článkem v soutěži a společně si tak budujeme řádné a zasloužené místo v 1. Lize žen. V každém kole berounské tygřice stupňují svůj náskok před TJ. Sokol České Budějovice a TJ Spartakem Třebíč a potvrzují tak zatím svoji neohroženost v možném sestupu do nižší soutěže.

Na svém domácím stadionu se Loko Beroun umístila na 5. místě s celkovým počtem 126,5 bodů, který byl shodný s družstvem Plzeň – Petřín, jenž se ale nakonec umístil na místě 4. díky jednomu 2. místu v soutěži v jejich prospěch.  Velkým úspěchem a dosaženým milníkem v tomto kole byl pro berounské tygřice skalp TJ Slavoj Staré Boleslavi, která skončila na 6. místě s 106,5 body.

Po 3. Kole je tedy Loko Beroun celkově stále na 6. místě, se ztrátou 1 hlavního bodu na TJ Slavoj Starou Boleslav, která si drží pátou příčku.

Závěrečné 4. kolo se koná v sobotu 22. Srpna v Plzni. Pokud během letních prázdnin svoláme všechny berounské tygřice z dovolených a budeme připraveni tak jako doposud, pokusíme se ještě zaútočit na družstvo Staré Boleslavi a posunout se tím ještě o jednu příčku výše a potvrdit, že v 1. Lize máme své místo a budeme ho mít i v příští sezoně 2016.

 

Pořadí družstev po 3. kole: PB HB
1.        ASK Slavia Praha   698,83      24
2.        TJ Vodní stavby Tábor    453,83   21
3.        Spartak Praha 4     399  17
4.        TJ Sokol SG Plzeň – Petřín    387   16
5.        TJ Slavoj Stará Boleslav       342,83   11
6.        TJ Lokomotiva Beroun, o.s.     347,5   10
7.        TJ Sokol České Budějovice   235   6
8.        TJ Spartak Třebíč  59    3