1. den na Gigantech

V sobotu 23.6. začalo prvním dnem MČR dorostu a juniorů v Praze na Julisce. Našim atletům se zpočátku dařilo skvěle.

Soutěže zahájily naše juniorky na patnáctce. Bára Stýblová se prala až do poslední stovky o zlato, ale nakonec podlehla Elišce Surmové z Vítkovic. Její čas: 4:32,08. Klárka Stýblová sice doběhla v čase 5:28,21 až na posledním místě, ale protože juniorek běželo jen 10, tak máme desáté místo! Káťa Dondová zaběhla ve větrné loterii výbornou stovku a nakonec ji od finále dělila jediná setina, byla první nepustupující. Čas: 12,69.

 

Skvělou tyčku předvedla Áďa Rozehnalová, již potřetí si během června zlepšila osobák a zdolala neuvěřitelných 328 cm – což stačilo na čtvrté místo. Očekávám, že na lize v Pacově bude skákat přes čtyři metry :)

Ondra Škrland si na 110př zaběhl osobák 14,99s a se šestým časem postoupil do finále. Tady po lehké kolizi se soupeřem ve vedlejší dráze už svůj čas zlepšit nedokázal ale doběhl na výborném sedmém místě.

Ondra Hofmann na půlce na finále nedosáhl. Zaostal za svým osobákem o téměř tři vteřiny a čas 2:02,51 stačil na celkové 13. místo.

 

Výborně se dařilo Elišce Kordové na půlce, která využila svého rozlosování do třetího rozběhu a v něm urvala postup do finále (čas: 2:19,57 a celkově sedmá). O tři hodiny později nastoupila na čtvrtku a i tam naprosto nečekaně postoupila s časem 59,05 do finále. V neděli si bude muset vybrat, na které finále nastoupí, protože ji navíc bude čekat ještě dlouhá štafeta 4x400m.

Daleko od postupu do finále nebyla ani Anežka Voříšková, jejíž čas 59,63 stačil na 11. místo.

Ale pak už se to začalo kazit.

 

Niki Langhansová měla ve výšce problémy s rozběhem a nepodařilo se jí zdolat základ 153 cm..

Adam Sudek na trati 300př upadl na páté překážce, přesto se zvedl ve snaze závod dokončit, ale další pád ho postihl na poslední překážce. Adam je nepěkně potlučený a jeho start v nedělní štafetě je nejistý.

 

A smolný konec završila štafeta dorostenek na 4x100m, kterou skvěle rozběhla Áďa Kupková, dobře předala Anežce a ta předala Elišce v těsném závěsu na 3. místě. Očekávali jsme drtivý finiš Káti Dondové, ale ta od Elišky přebírala kolík na dlouhou ruku a kluzký kolík v konečcích prstů neudržela. Jedinou útěchou může být, že na medaili by to asi stejně nebylo, ale o čtvrté místo se holky poprat mohly.

 

V neděli by to mohlo znovu zacinkat Báře Stýblové na trojce. Tutéž trať poběží i Klárka a představí se na ní také Vojta Dryák. Na dvoustovku nastoupí Káťa Dondová a Ondra Škrland. Eliška Kordová poběží finále půlky nebo čtvrtky. David Mittelbach se pokusí na oštěpu předvést něco podobněho jako loni v žácích a pokud si i tady zlepší osobák o osm metrů, může pomýšlet na medaili :) A vzhledem k tomu, co Martinovi svěřenci na MČR předvádějí, tak bych se ani nedivila. Na závěr nás čekají ještě štafety na 4x400m: juniorky: Žáková–Voříšková–Stýblová–Kordová a dorostenci: Hofmann-Škrland-Sudek-Šabata. A tady si taky děláme naděje!