Výsledky víkendových přeborů

Na Přebor Středočeského kraje jednotlivců v kategorii mladšího a staršího žactva, který proběhl v sobotu 7.5. v Kolíně,  vyslala berounská Lokomotiva početnou výpravu mladých atletů. Titul Přeborník kraje si odvezla Anežka Petriláková, která trať1500m proběhla v čase 5:31,2s a David Mittelbach za hod oštěpem dlouhý 38,23 m. Stříbrné medaile získali Kateřina Dondová za běh na 150m (19,7s), Ondřej Hofmann za běh na 1500m (4:41,8s), Matěj Král za skok daleký (560cm) a Vojtěch Dryák za běh na 800m (2:11,5). Bronzové medaile si na krk pověsily starší žákyně Adéla Kupková za 200m př  (30,6s), Anežka Voříšková za 300m (42,4,s) a Karolína Honkeová za hod diskem (29,92m).  Ze skupiny mladšího žactva dosáhl na medaili jen Matěj Šabata (150 m v čase 19,7 s).

V neděli pokračovaly krajské přebory ve Vlašimi kategoriemi dorostu, juniorů a dospělých. I tady byla berounská atletika velmi úspěšná. Zlaté medaile vybojovala tato děvčata: dorostenky Anita Žáková (400 m v čase 58,52s), která přidala i bronz za 200 m (26,45s), Kristýna Prouzová (800m za 2:28,56s) a juniorka Magdaléna Holubová v trojskoku (10,67m). Na druhý stupínek vystoupal hned dvakrát Josef Košťálek v kategorii mužů (3000m za 10:01,12s a 1500m za 4:50,41s), juniorka Karolína Roztočilová za trojskok (9,30m) a byla i třetí v běhu na 100m př. (20,49s), dorostenec Jiří Sekyra za 400m (53,59s) a Simona Šamanová za běh na 800m (2:29,34s). A bronzové medaile si z Vlašimi odvezly dorostenky Kateřina Sunkovská za hod oštěpem (32,60m), Justýna Holubová za skok o tyči (320 cm) a dorostenec Lukáš Bajer za běh na 400m (56,41s).

Celkem získali  atleti Lokomotivy Beroun v Krajských přeborech jednotlivců 5 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí.

V rubrice Fotogalerie naleznete pár záběrů.

V neděli 15.5. zahajuje soutěž družstvo žen, které  již čtvrtým rokem bojuje v první lize. První kolo, která se koná na stadionu Spartaku Praha 4 v Praze na Děkance, ukáže, jak zdatné soupeře budou v letošním roce berounské atletky mít a zda se jim opět podaří v této druhé nejvyšší soutěži udržet. Snadné to rozhodně nebude, neboť oda dva oddíly SKP Union Cheb a AK Most, které nově do soutěže postoupily, jsou velmi silné.