Víkendové přebory

Atletická dráhová sezóna je už v plném proudu a o víkendu 20.-21. května se již bojovalo o tituly krajských přeborníků. V sobotu závodili ve Staré Boleslavi dorostenci, junioři i dospělí a ti si domů do Berouna odvezli plný koš medailí.

Zlato bylo jediné a získala je v kategorii žen Johanka Šafránková v běhu na 800m. Navíc přidala i stříbro na 400m. Na čtyřstovce se dařilo i dorostenci Jiřímu Sekyrovi (stříbro) a dorostence Elišce Kordové (bronz). Úspěšnou disciplínou byla trať 800m pro dorostence, když Ondřej Hofmann doběhl druhý a Vojtech Dryák na třetím místě. Pro bronz si na trati 1500 m doběhla dorostenka Klára Stýblová. V technických disciplínách se dařilo dorostence Justýně Holubové, která zvítězila v trojskoku a byla druhá ve skoku o tyči, ale vzhledem k malému počtu startujících v těchto disciplínách jí nemohly být předány medaile. Ve vrzích byla úspěšná juniorka Kateřina Sunkovská, která získala stříbro za kladivo a dorostenka Veronika Blatská (bronz za oštěp). Ve skoku dalekém se prosadil na stupně vítězů dorostenec Vladimír Kostič (stříbro) a také juniorka Nikola Langhansová (stříbro), která si navíc na trati 100m doběhla pro bronzovou medaili.

Mladší i starší žáci závodili v neděli v Kladně. Žákovské kategorie jsou již tradičně velmi silně obsazovány a dosáhnout na medaile mohou opravdu jen ti nejlepší. Z berounských atletů se to podařilo jen Adama Sudkovi ve skoku vysokém (stříbro), Anežce Voříškové v běhu na 300m (stříbro), Davidu Mittelbachovi v hodu oštěpem (bronz) a v kategorii mladšího žactva Ladě Baštové ve vrhu koulí (bronz).