V sobotu 9.1. hostila přetlaková hala na Strahově Krajský přebor jednotlivců Středočeského kraje

V sobotu 9.1. hostila přetlaková hala v Praze na Strahově Krajský přebor jednotlivců Středočeského kraje. O tituly přeborníků kraje zde bojovali atleti v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých.

Nejúspěšnější berounskou atletkou se stala juniorka Johanka Šafránková, která zvítězila v běhu na 800m časem 2:21,44 a přidala i stříbro za 400 m (62,85). Druhou krajskou přebornicí se stala v kategorii žen Magdalena Holubová, která obsadila první místo v trojskoku výkonem 10,72m.

Stříbrných medailí si atleti Lokomotivy Beroun přivezli celou nůši: juniorky Petra Nová za trojskok (9,62 m), která přidala i bronz ve skoku o tyči (270 cm) a Karolína Roztočilová za 60 m př (10,62s), dále dorostenky Anita Žáková za 400m (58,59s) a Justýna Holubová za skok o tyči (320 cm).

S prázdnou nevyšli ani dorostenci, když Lukáš Bajer získal stříbro za 400m (57,19s) a Vladimír Kostič bronz za skok daleký (581 cm).

Dobře se vedlo i žákyni Stelle Sobotkové, která v tentýž den závodila v Jablonecké hale v chůzi na 3000 m. Při svém prvním startu v této obtížné disciplíně došla v solidním čase 20:09 a obsadila druhé místo.

Berounské atletice se v posledních letech nebývale daří. Na kvalitní výkony svých starších kolegů by měly v neděli 10.1. navázat při svém krajském přeboru i atletické naděje v kategorii staršího žactva.