udělování cen nejúspěšnějším sportovcům okresu Beroun za rok 2015

V úterý 16.2. se v berounském společenském domě Plzeňka udělovaly ceny nejúspěšnějším sportovcům okresu Beroun za rok 2015. Mezi nominovanými se tradičně objevila i jména berounských atletů.

V kategorii jednotlivců – mládeže jsme měli dvojí zastoupení. Dvojnásobná mistryně republiky ve skoku o tyči Justýna Holubová skončila na šestém místě a poměrně neočekávaně v této kategorii zvítězila mílařka Bára Stýblová. Ta zřejmě porotu přesvědčila svým širokým záběrem: z MČR si přivezla jedno zlato a dvě stříbra, stála na stupních vítěrů i na republikovém šampionátu v přespolním běhu, vyhrála slavný závod Velká Kunratická a má za sebou i několik zahraničních startů např. Světový pohár v běhu do vrchu, kde skončila třináctá a posléze na druhém místě v kategrii družstev.

Také v kategorii družstev jsme měly dvě želízka v ohni. Družstvo mladších žáků skončilo na místě pátém. Přitom 3.místo v Krajské soutěži je pro Loko Beroun velkým úspěchem. Medaile v této soutěži začala po dlouhém půstu vozit v posleních letech děvčata a velmi málo početné družstvo kluků nemělo nikdy šanci. V roce 2015 se to klukům poprvé povedlo a měli jsme z toho velkou radost.

Stejně jako mladší žáci dopadlo v kategorii dospělých i družstvo žen. Porota při svém hodnocení upřednostnila mužské týmy – fotbalisté obsadili 1. a 3. místo, hokejbalisté byli druzí a florbalisté čtvrtí (či naopak). Třetí místo fotbalistů FK Hořovice poněkud překvapilo – pánové kopají v divizní soutěži a daří se jim, nic proti tomu. Nicméně k postupu do druhé ligy (to je úroveň soutěže, na nížjsou naše ženy již tři roky a drží se tam poměrně stabilně) mají ještě daleko. Mají to zřejmě i daleko na Plzeňku, když třetí místo v anketě jim nestálo za to, aby si cenu přišel převzít byť jen jediný zástupce.

Zdá se, že se porota drží hesla: mělo by se střídat. A tak se letos nedostalo ani berounským plavcům takového uznání, na jaké byli zvyklí. Jediný zástupce plaveckého oddílu Tomáš Ludvík, který si z MČR odvezl 8 medailí (6 zlatých a 2 stříbra) a startoval i na MS v Singapouru, skončil v anketě až třetí a další úspěšní plavci se do nominace vůbec nedostali. V tomto světle můžeme být s výsledky ankety spokojeni. A především se radovat z vítězství Báry. Gratulujeme !!