ohled za MČR žáků

Seriál mistrovských  klání v atletice uzavřelo o uplynulém víkendu 4.-5. března MČR žactva, které hostila  hala Otakara Jandery v pražské Stromovce.

S velkými nadějemi odjížděla do Prahy dvojice talentovaných mladých atletů z Lokomotivy Beroun.

Anežka Voříšková si především na trati 300 m dělala na ambice na finále. Svůj osobní rekord si v rozběhu zlepšila o tři desetiny sekundy a zaběhla skvělý čas 42,33 s. Ani to však na finále nestačilo, chyběly tři setiny sekundy a Anežka skončila jako první nepostupující na sedmém místě. Trať  150  m byla spíše jen doplňkovou disciplínou, ale i tady padl její dosavadní rekord a výborný čas 19,46 s stačil v nabité konkurenci jen na celkové deváté místo.

Druhým želízkem v ohni byl sprinter a překážkář Ondřej Škrland. Z rozběhů na 60 m př postoupil do finále se třetím nejrychlejším časem 8,55 s, ve finále však již nedokázal svůj výkon zopakovat a cílovou čáru proťal jako šestý v pořadí. Jeho druhou disciplínou byla trať 150 m a i v té se mu podařilo po obrovském zlepšení osobního rekordu o čtyři desetiny sekundy postoupit do finále. Tam sice dokázal svůj čas ještě stlačit o další desetinu  na 17,58 s a doběhl na vynikajícím čtvrtém místě.

Medaile tentokrát atleti domů nepřivezli, ale čtvrté, šesté, sedmé a deváté místo je obrovským příslibem do budoucna.