Na MČR žactva to berounským atletům tentokrát nezacinkalo

Jablonec nad Nisou přivítal o víkendu 17. a 18. září mladé atlety ze všech koutů republiky velmi nevlídným počasím. Déšť, mlha a vítr vrcholným atletickým výkonům opravdu nepřály.

Z pětičlenné berounské výpravy se nejvíce dařilo Vojtěchu Dryákovi, který zvolil nelehkou kombinaci dvou dlouhých běhů – na 1500m skončil výkonem 4:24,27 na čtvrtém místě a na trati 3000m, když si osobní rekord vylepšil o téměř 30s, mu čas 9:27,29 stačil na páté místo.

Trať 1500m Berouňákům svědčí, neboť další mílař Ondřej Hofmann si v těžké konkurenci doběhl pro krásné sedmé místo (4:29,18).

Berounské sprinterky velmi zdařile zastupovala Anežka Voříšková, která skončila těsně před branami finále, když v běhu na 300m skončila s časem 42,78 na desátém místě.

Také kladivářka Kateřina Kšírová doufala ve finále, ale její výkon 32,10m stačil jen na dvanácté místo.

Nebývalá konkurence se sešla v chůzi děvčat na 3000m. Zatímco v dorostenecké a juniorské kategorii se v červnu při MČR postavilo na start vždy jen po čtyřech závodnicích, tak žákyní stálo na startovní čáře 29 ! Berounská chodkyně Stella Sobotková protla cílovou čáru jako čtrnáctá , ale radost jí to rozhodně nepokazilo, neboť si osobní rekord zlepšila téměř o celou minutu (18:43,79).