berounští atleti na krajských přeborech

O uplynulém víkendu (4.-5.2.) se ve zrekonstruované přetlakové hale na Strahově konaly krajské přebory

v atletice. V sobotu zde bojovali o tituly přeborníků atleti v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých, v neděli pak přebory pokračovaly soutěžemi staršího žactva.

Přebornicemi Středočeského kraje se staly dorostenky Kristýna Klimentová v trojskoku (10,87m) a Bára Stýblová v běhu na 1500 m (4:43,78 s). Stříbrné medaile si na krk pověsily dorostenky Eliška Kordová za běh na 800 m (2:26,87) a Justýna Holubová za trojskok (10,36 m) a dvojici doplnila jediná berounská zástupkyně v kategorii žen Johanka Šafránková za běh na 1500 m (4:57, 37 s). Stříbro vybojoval i dorostenec Ondřej Hofmann za běh na 800 m (2:05,76 s). Bronzovou medaili získal dorostenec Vojtěch Dryák za běh na 1500 m (4:20,25 s), juniorka Nikola Langhansová za skok daleký (471 cm) a dorostenka Stella Sobotková za běh na 800 m (2:43,27 s).

Při nedělních přeborech žactva zazářily v berounských barvách dvě hvězdy. Ondřej Škrland startoval ve třech disciplínách a pokaždé stál na stupních vítězů. Nejrychlejší byl v běhu na 60 m př. (9,08 s) a na 150 m (18,26 s). V nejkratším sprintu na 60 m doběhl těsně druhý (7,64 s). Mezi žákyněmi byla Anežka Voříšková nejrychlejší v běhu na 150 m (19,71 s) a stříbro získala v běhu na 300 m (43,00 s). Trojici medailistů doplnila výškařka Eliška Sudková, která za výkon 149 cm brala stříbro.

Po krajských přeborech teď už atlety čekají jen vrcholy halové sezóny – jednotlivá mistrovství České republiky. V neděli 12. února se koná v pražské hale ve Stromovce MČR v chůzi, další víkend pak budou bojovat dorostenci a junioři v Ostravě, o týden později následuje MČR dospělých a celý seriál zakončí MČR žactva 4.-5. března, oboje závody opět ve Stromovce.

Na všech těchto závodech bude mít berounská Lokomotiva své zástupce a pokud jim bude přát jen trochu štěstí, mělo by to několikrát zacinkat. Držíme jim palce !!!