berounské barvy na MČR v Táboře

Od pátku 17. června do neděle 19. června hostil jihočeský Tábor Mistrovství ČR mužů a žen na dráze.  Do programu této vrcholné soutěže dospělých byly zařazeny i některé disciplíny kategorie dorostenců, a to překážkové běhy na 1500 a 2000m a hladké běhy na 3000 m. Z atletického oddílu TJ Lokomotiva Beroun se na toto MČR kvalifikovaly stýplařky Kristýna Prouzová a Simona Šamanová. Obě děvčata zaběhla výborný závod a výrazně si vylepšila své osobní rekordy. Kristýna Prouzová doběhla na sedmém místě v čase 5:28,86 a  Simona Šamanová i přes pád na jedné z překážek v posledním okruhu  zaběhla čas 5:32,70 a skončila osmá. V kategorii dospělých berounská atletika  své zástupce neměla.

O příštím víkendu se bude konat v Třinci MČR dorostu a juniorů a tam by měla z Berouna směřovat daleko početnější výprava atletů. Budeme se těšit na výkony Anity Žákové na 400m, Johanky Šafránkové na 1500 a 800m, Carmen Beshirové na 3000m, Jiřího Sekyry na 200 a 400m, Kristýny Prouzové na 800m a Lukáše Bajera v hodu oštěpem.