Berounská atletika na Gigantu v Jablonci

O víkendu 24.-25.června se v Jablonci nad Nisou konal tzv. Gigant, tedy Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v atletice.

Berounskou atletiku zastupovalo sedm atletů a nejlépe se vedlo juniorce Báře Stýblové, která v sobotu vybojovala v novém osobním rekordu 4:39,36s stříbrnou medaili a v neděli doběhla na dvojnásobné trati 3000 m v čase 10:38s.na pátém místě

Chodkyně Stella Sobotková poprvé absolvovala trať 5000m chůze a závod dokončila na čtvrtém místě v čase 31:42,81s.

Dorostenec Jiří Sekyra sice zaběhl na trati 400m sedmý nejlepší čas (51,36s) ale podle postupového klíče byl prvním nepostupujícím do finále. Na poloviční trati 200m si vylepšil své osobní maximum a jeho čas 23,18s stačil na koneční 14. místo.

Také dorostence Elišce Kordové unikl postup do finále o jediné místo, s časem 2:22,43 skončila na trati 800m devátá. Na trati 400m si v novém osobním rekordu 58,92s doběhla pro dvanáctou příčku.

Ve větrné loterii si dálkař Vladimíř Kostič doskočil výkonem 584cm pro celkovou dvanáctou příčku.

Juniorce Kateřině Sunkovské se dařilo v hodu kladivem a mohla se radovat z nového osobního rekordu 37,88m, který stačil na jedenáctou příčku. V hodu oštěpem brala za výkon 31,16m desáté místo.

Čtvrtkařka Anita Žáková, která se vrací po zranění, zaběhla čas 60,98s a ten stačil na osmnácté místo.